חדשות ואירועים

חדשות בעולם ניהול הפרוייקטים

ניהול משאבים בפרויקטים

תהליך ניהול משאבים הוא אתגר מורכב בפרויקטים שארגונים בכלל ובימים אלה בפרט נדרשים לו.

בוובינר בחנו את הנושא ממספר נקודות מבט: ראינו כיצד בחברת אמדוקס ניגשו להגדרת תהליך ארגוני מקיף המתייחס לכישורים והמיומנות הנדרשים לארגון לביצוע הפרויקטים והמשימות.
תהליך מקיף הנותן מענה לחברה גלובלית בהתאם לדרישות המיידיות, השינויים הנדרשים בכוח האדם ותוך מתן מענה לעתיד הרצוי.

שמענו על עקרונות גישת האג'יל ומהם הדגשים בניהול משאבים בגישה זו, והצגנו את האופן בו אנחנו היום במתן תומכים בארגונים בתהליכים אלה תוך מתן מענה אינטגרטיבי ויצירת שקיפות ארגונית – חלקנו דוגמאות והמלצות.
תודה לרונן ראש מאמדוקס, ולחמוטל גרנות – מאמנת אג'יל, שלקחו חלק בוובינר ותרמו מזמנם וניסיונם.
לצפייה בהקלטה
                                                                                                                                                                                              

Power BI Webinar

בעולם הדיגטלי אנו מייצרים נתונים רבים, ובפרויקטים בפרט. את כל המידע אנו שואפים לחבר לכדי תמונה ברורה שתייצר עבורנו נראות ותסייע לנו בתהליכי קבלת החלטות מבוססי נתונים לאורך הפרויקט, להלן דשבורד הפרויקט.
בוובינר שקיימנו הצגנו את האתגר העומד בפנינו בעידן הדטה, וכיצד ניתן לתת לו מענה יעיל בעזרת שילוב בין Project Online ו- Power BI, וכן הצגנו מהם העקרונות לדשבורד יעיל, כולל דוגמאות.

לצפייה בהקלטה

The Future Maker

הרצאה שהעברנו לקהילת תעו"נ בגובה העיניים -  בהרצאה התייחסנו לשינויים אותם אנו חווים בסביבת העבודה המתקדמת במספר היבטים; התייחסנו להערכות הארגונית בעידן של גמישות ותגובה מהירה, תפקיד מנהל הפרויקט כמי שמוביל את הארגון, ה- Future Maker, וניהול קולבורציה כמענה הן לצוותים השונים בצורת העבודה שנוחה להם, והן למנהלים ביצירת נראות ונגישות למידע הנדרש לצורך קבלת החלטות בצורה יעילה.

לצפייה בהקלטה


                                                                                         

 מפגש וירטואלי - מרעיון לפרויקט

היכולת להשתנות הייתה חשובה מאז ומתמיד, ומשבר הקורונה רק הוכיח לנו עד כמה.

במפגש וירטואלי שקיימנו, הצגנו את התהליך הארגוני אשר בסופו מוטמע השינוי. שינוי שמתחיל ברעיון ומסתיים בפרויקט המוביל את הארגון למצב החדש הרצוי.

הצגנו את תהליך ניהול הפרויקטים הארגוני, תוך בחינת השינויים הנדרשים בכדי להתאים למציאות שבה שינוי הוא הבסיס לתוכנית. דיברנו על חדשנות ארגונית וחדשנות ערך, ובחנו מדוע כל כך קשה לארגונים לחדש, ובנוסף הצגנו כלי טכנולוגי שיתופי לניהול תהליך החדשנות הארגוני - 

 

                                                                                     

                                                                                                                 

Power Automate Webinar

וובינר שהתמקד ב- Power Automate של מייקרוסופט בסביבת ה- 365 - כלי חינמי בסביבת ה- Cloud המאפשר לייצר חיווי, התראות, העברות מידע ועוד מגוון רחב של אפשרויות. אנחנו מזמינים אתכם להכיר את הפתרון, את היכולות והפוטנציאל הטמון בו וגם ללמוד איך לייצר התראה בעזרת אימייל המקושרת לאבני דרך בתוכנית הפרויקט (Project Online), כך שתוכלו ליישם בעצמכם בפרויקט שלכם.

לצפייה בהקלטה

ניהול פרוייקטים, גם בימי קורונה

בתקופה מאתגרת זו שבה אנחנו נמצאים כעת, כאשר השגרה היא למעשה שינוי מתמיד, אחד הדברים שאנו נדרשים להסתגל אליו הוא ניהול ישיבות מרחוק. ניהול ישיבות פרויקט אפקטיביות הוא אתגר גם בימים של שגרה, על אחת כמה וכמה בימי קורונה. בבת אחת נלקחו מאיתנו אמצעים ועזרים שהתרגלנו להשתמש בהם, כגון שפת גוף, וחדר ישיבות סגור שמונע הסחות דעת. מאידך, מאחר וכולנו חווים ניתוק פיזי, ישיבות אלה מקבלות משנה תוקף.
אז איך בכל זאת עושים זאת? ריכזנו עבורכם מספר טיפים והמלצות על בסיס ניסיון רב בעבודה עם ארגונים שונים. טיפים שהיום יותר מתמיד יכולים לקדם את ניהול הישיבות, ויעזרו לכם למצות את הפוטנציאל הטמון בהן.


                                                                                         לקריאת המאמר                                                                                                                  

הטמעת תהליכים בעזרת כלי Office 365 - להסתכל מעבר לניהול פרוייקטים

ניהול עבודה בעזרת כלים מתקדמים – סיפור לקוח | יוני 2019, חברת מתן

נתונים מראים ש 86% מנהמנכ"לים היום מזהים את הטרנספורמציה הדיגיטלית כיעד ראשון בארגון שלהם, וניהול תהליכי העבודה בצורה חכמה ומתקדמת, הוא צעד משמעותי בכיוון הנכון.  ההסתכלות הרחבה על ניהול העבודה, היא נדבך חשוב ליצירת סנכרון ארגוני, וסנכרון כזה הוא קריטי להצלחת ה"ביחד" – לא כל צוות בנפרד, אלא מכלול התהליכים והמשימות שתורמים בסופו של דבר למימוש מטרות הארגון. בין אם מדובר בפרוייקט מורכב ומנוהל, או במשימות מרובות שמנהל ראש צוות, בעזרת הכלים הזמינים היום אפשר לתת מענה נכון לכל צוות ותהליך בארגון.


                                                                                               לקריאת המאמר                                                                                                                    

כנס Inspire | הזדמנות מעניינת להכיר מה קורה בעולם ולהביט קדימה:
Inspired to be ready. Ready to be inspired

כנס השותפים של מייקרוסופט מתקיים מדי שנה ומביא אליו מכל העולם שותפים במגוון הטכנולוגיות והתחומים המקצועיים. השנה התקיים הכנס בלאס-וגאס ארה"ב, בחודש יולי, וכמו בכל שנה משך אליו אלפי אנשים, וחברת מתן בתוכם. פגשנו בכנס שותפי PPM מכל העולם  וחלקנו רשמים על האתגרים איתם מתמודדים לקוחות בנושא ניהול פרויקטים: הרצון לפשט תהליכים, להביא פתרונות ישמים ונגישים למשתמשים השונים בארגון, ומענה נכון להנהלת הארגון . כחברים ב  PAC – קבוצת חברות ייעוץ בכירות מכל העולם המשמשות כ  Project Advisory Council- הייתה לנו ההזדמנות לחלוק רשמים וצרכים של לקוחות עם קבוצת ההנדסה של פרוג'קט במייקרוסופט.

טכנולוגיות ה POWER של מייקרוסופט (Flow, PowerApp, Power BI) זכו לתשומת לב רבה עם מגוון רחב של אפשרויות ופתרונות מעניינים לצרכי הארגון. ההסתכלות הרחבה על ניהול העבודה בארגון, לרבות ניהול הפרויקטים, הינה ראיה המכלילה גם את אלו בארגון שאינם מוגדרים כמנהלי פרוייקטים אולם מתמודדים עם ניהול משימות ואחריות לדיווח התקדמות למנהלים. ראיה כזו יחד עם גמישות הפתרונות המתקדמים פותחת מרחב מרתק של אפשרויות לשיפור התהליכים בארגון, חסכון וקולבורציה יעילה תוך שילוב מוצר ה Teams.

בנוסף, נחשפנו למוצר ניהול הפרויקטים החדש של מייקרוסופט המיועד להיות מושק עד סוף שנת 2019, מוצר מעניין, שהושקעו בו חשיבה ועיצוב קפדניים כדי להבטיח שימוש קל ונוח.

ואם מחברים הכל יחד, ניהול העבודה בארגונים כפי שאנחנו מכירים אותו היום בהחלט עתיד לחוות עדכונים וחידושים שהם לא עתידניים הם חלק ממה שקורה היום בעולם.

נשמח לספר לכם יותר ולהכיר לכם את הטכנולוגיות החדשות – נשמע מעניין? דבר איתנו.


                                                                                                                                                                                                         

בינה מלאכותית וניהול פרוייקטים

ניהול פרוייקטים מערב תהליכים של חיזוי והערכה, בהם אנחנו בני האדם "נוטים להסכים עם עצמנו." מאידך אנחנו צוברים המון מידע ונתונים; תאריכי התחלה וסיום, אחוזי ביצוע, סיכונים, ניצול משאבים וכו', שעל בסיסם ניתן להפעיל מערכות מתקדמות של בינה מלאכותית (AI). אז העתיד כבר כאן, והמאמר סוקר את ההווה בתחום: תחומים רלוונטים שיכולים לשלב יכולות AI וכלים שנמצאים היום בשוק. נקודה למחשבה.


                                                                                               לקריאת המאמר                                                                                                                    

איך מייקרוסופט משנה את סביבת ה PPM – חידושים בעולם הפרוג'קט

אנחנו מזמינים אתכם לצפות בהרצאה שסוקרת את החידושים האחרונים והעתידיים בסביבת ה PPM של מייקרוסופט. את ההרצאה מעביר יועץ מומחה מחברת פרוג'קטום, שותפים שלנו. זוהי חברה מובילה בתחום ה PPM הפועלת באירופה. בהרצאה המוקלטת, שנערכה כוובינר במסגרת ה MPUG, תוכלו ללמוד על דף ה HOME החדש של הפרוג'קט, מפת הדרכים, שינויים עתידיים שמייקרוסופט הכריזה עליהם וה Power Platform.

אם אינכם רשומים ב MPUG כחברים, תוכלו להירשם חינם ולקבל גישה לשבוע ניסיון, שתאפשר לכם לצפות בווידאו האמור בלינק הבא:
https://www.mpug.com/webnlearn-recordings/innovative-ppm-world/

                                                                                               

קולבורציה בעזרת Microsoft Teams

בסביבה הארגונית של היום, אנחנו עובדים מול כמות צוותים הגדולה פי שניים ממה שהכרנו לפני חמש שנים* ויותר, כ 90% מזמננו מושקע בתקשורת מול בעלי עניין שונים אם בשיחות, פגישות, צ'אטים, מיילים וטלפונים, ואנו חשופים לשפע עצום של מידע אליו אנחנו נדרשים להגיב. מחקרים מראים שהארגונים שידעו להקים סביבת עבודה שבה "קולבורציה" היא עקרון מנחה, הגדילו משמעותית את סיכויי ההצלחה שלהם*. מהי קולבורציה? היא מתבטאת ביכולת של צוותים לשתף מידע בזמן אמת, לנהל את התלויות והתוצרים המשותפים להם הם מחויבים, לבנות שיתוף פעולה שמבוסס על אמון הדדי ויכולת לתמוך בצורה יעילה בתקשורת חזקה ובונה. מדובר במערכת ארגונית שבה באים ליידי ביטוי התרבות הארגונית והתהליכים, כמו גם הכלים התומכים בהם הארגון משתמש.

                                                                                                     לקריאת המאמר​

Here's why your attitude is more important than your intelligence

כחלק מניהול פרוייקטים, אנו חווים גם כישלונות. זהו חלק אינטגרלי מעולמו של מנהל פרוייקט.
"כישלון" הוא תיוג שאנחנו בוחרים לשים למשהו שלא הצליח כמו שציפינו, אבל המאמר מציע לגשת לדברים אחרת, לחשוב על אי הצלחות כניסיונות, ושאחרי ניסיון כזה, תמיד ניתן למצוא דרכים אחרות כדי לנסות שוב, ולהצליח.
הגישה המתוארת מדברת על כך שכל אחד מאיתנו בעזרת נחישות ומאמץ, יכול לצמוח ולהשתפר. ויותר מכך, הגישה הזו (שנקראת דפוס חשיבה מתפתח, Growth Mindset) הרבה יותר חשובה להצלחה, מאשר כישרון כלשהו.

                                                                                                    לקריאת המאמר​

חדש בפרוג'קט - מפת דרכים (Roadmap) | כלי חדש במייקרוסופט פרוג'קט

לאחרונה התווספה לפרוג'קט יכולת חדשה, מפת דרכים. זוהי סנונית ראשונה לחידושים ותוספות שעוד צפויים להגיע לסביבת הפרוג'קט במהלך 2019, והיא מוסיפה לסביבת ניהול הפרויקטים מימד מעניין שכדאי להכיר.
הפונקציה החדשה זמינה למרבית המשתמשים בעולם, ולמעט עדכונים טכניים קלים שאולי תדרשו לעשות בסביבה שלכם (למשל לוודא ש CDS for Apps 2.0 זמין עבורכם), סביר להניח שאתם כבר יכולים לראות את הכלי החדש בעמוד הבית של הפרוג'קט שלכם.

 

                                                                                                     לקריאת המאמר​

סקר: 'מצב ניהול הפרויקטים' לשנת 2018-  30.07.18

תקציר הסקר: 'מצב ניהול הפרויקטים' הינו דו"ח שנתי vnפורסם על ידי חברת Wellingtone PPM , בשיתוף האגודה לניהול פרויקטים (APM), משרד ניהול הפרויקטים (PMO), קבוצת מיקוד (SIG) וקבוצת חשיבה (SIG). מידי שנה מתפרסמים לא מעט סקרים בתחום ניהול הפרויקטים, אך הם נוטים להתמקד באזור ארה"ב או בראיה גלובלית. סקר זה, לעומתם, בוצע בבריטניה בלבד, מדינה בה תחום ניהול הפרויקטים מפותח מאוד וזוכה לתשומת לב מיוחדת. מאות עמיתים מתחום ניהול הפרויקטים בבריטניה השתתפו בסקר זה, הפרויקט השנתי הגדול ביותר שאינו ממומן.

הסקר בוחן היבטים שונים בניהול הפרויקטים, כגון: מידת הבגרות, כלים וטכניקות, שיעורי ההצלחה בפרויקט וכמובן בגרות ה- PMO. הסקר מצביע על הישגים רבים בתחום, ויחד עם זאת ממקד בתחומים בהם ארגונים צריכים לפעול על מנת להתייעל, ולעלות דרגה ברמת הבגרות בניהול הפרויקטים.

                                                                                                     לקריאת המאמר​

שיתוף פעולה בין חברת מתן ועמותת "הזנק לעתיד" -  מאי, 2018

אנו שמחים לשתף פעולה עם עמותת "הזנק לעתיד" המפעילה תכניות לקידום בני נוער מהפריפריה והשכונות במטרה לצמצם פערים חברתיים ולהגדיל מובילות חברתית באמצעות חינוך והשכלה. התוכנית כוללת ליווי סטודנטים במהלך לימודיהם האקדמאים כולל סיוע בהשתלבות בשוק העבודה. במסגרת זו מתן מארחת מספר מפגשים: בראשון הציגו עובדי מתן לסטודנטים את תחום עיסוקו של מהנדס התעשייה וניהלנו דיון על מגוון תפקידיו. בהמשך התקיים מפגש שני בחברת STRATASYS בו נפגשו הסטודנטים עם נציגי החברה השונים שחלקו עם הסטודנטים את תפקידיהם בחברה ומסלולי קידומם. 

מדד מוקדם מול מדד מאוחר 15.11.2017

האם מנהלים בארגונך פועלים ביסודיות או שטחיות? האם המדדים בהם הם נעזרים לצורך קבלת החלטות הם מדדים מאוחרים (כאלה הבוחנים אירועים בעבר) או מדדים מוקדמים (כאלה המתריעים מראש)? אנו מביאים לכם מאמר של יאן גוטס, מייסד ומנכ"ל של חברת התוכנה המצליחה נימבוס. המאמר מציג גישה משולבת לבניית מערך מדדים לפרויקט מצליח.

לקריאת המאמר

 
 
 
 
 

חדשות ואירועים

מה חדש בעולם ניהול הפרויקטים?

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Social  Icon
: +972 - 3 - 9233414